IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Hotaru "Paliwoda" Fujiwara

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Czerwona Królowa

PisanieTemat: Hotaru "Paliwoda" Fujiwara   Pon Lut 16, 2015 9:13 am

Nazwa klanu Klan Czerwony

Pyro

Chyba jedna z najprostszych jej manifestacji mocy. Jak zostało już ustalone z góry, Czerwoni mogą używać ognia, zapalając rzeczy, a jednak ich nie uszkadzając, no nie? Czasem to wygląda po prostu tak, że ogień jest, choć nie powinien być, wziął się znikąd, czy Bóg-wie-skąd. No bo tylko on to wie, nie? Nie ważne.
Umiejętność pozwala jej na podpalenie czegokolwiek w zasięgu pięciu metrów od siebie. Może ona również decydować, czy ta rzecz się spali, czy może nie. Tą umiejętnością nie może jednak decydować też o tym, czy ogień będzie parzył, czy nawet też ziębił, bo od tego jest zupełnie inna umka. Nie może pokrywać zbyt dużych obszarów ogniem, bo pomimo bycia Królową nie zdążyła jeszcze odkryć pełni umiejętności płynących z tego tytułu.
Ogień najczęściej pojawia się tylko drobinkę (kilka milimetrów) nad wybranym przedmiotem lub obszarem w zasięgu jej wzroku (nie zapali więc puszki stojącej za filarem pomimo tego, że wie, iż ona tam się znajduje z racji takiej, że jej nie widzi). Skoro pojawia się tylko wokół przedmiotu, on sam jest nienaruszony i może zostać nawet użyty jako swoisty granat. Bardzo często z takiego powodu ofiarą pada... woda. Tak, uwielbia palić wodę. Wygląda na to, że tworzenie takiego dziwnego, paradoksalnego wytworu ją cieszy, bo to jest trochę jak zabawa w Boga.
Pod warunkiem, że nie został podpalony przedmiot, żaden z ogni nie wytwarza dymu. Oczywiście pali się najlepiej drewno i tego typu rzeczy łatwopalne. Zachowane zostają prawa fizyki, czyli np. ropa będzie się paliła do czasu ugaszenia czymś innym niż wodą, a woda nie zostanie podpalona.

Podpalanie obszarów:
Nie może być używane dłużej niż 2 posty, musi nastąpić przerwa jednego między podpaleniami. Maksymalny zasięg: 5 metrów wokół niej.
Podpalanie przedmiotów:
W zależności od wielkości. Jeśli są to małe przedmioty, może podpalać maksymalnie 8 na raz przez góra trzy posty, aby potem odczekać jeden i podpalić kolejnych 8. Jeśli duże, a nawet bardzo duże, to czas ten skraca się do góra jednego posta.
Jeśli podpalone przedmioty zajmą się ogniem z racji jej łatwopalności, dany przedmiot wypada z limitu, ale nie może w zamian za to zapalić kolejnego przez dwa kolejne.

Nadużycie:
Nie ma większego wpływu na kogokolwiek pod warunkiem, że nie wydziela dymu. Naturalnie dym wywołuje u niej kaszel i łzawienie mocniejsze niż naturalnie, jeśli jego źródło będzie blisko niej. Dotyczy to też papierosów, dlatego odpala z zapalniczki. Nie może się zmusić do podpalania dłużej niż maksymalny czas, bo ogień naturalnie dogasa.
Słabości:
Oczywiście wszechobecna woda. Czyli aura ognia na wodzie może zostać zgaszona jeśli nadejdzie fala, która zdoła zakryć ogień.
Niebezpieczeństwa:
Jeśli zostanie użyte na łatwopalnych lub wybuchowych substancjach, nawet jako "aura", może dojść do wybuchu.


Ogniste Figury

Umiejętność pozwalająca na tworzenia... no właśnie z ognia. Figury te nie muszą być proste, ale nie mogą być zbyt zawiłe. Nie stworzy bowiem makiety domku dla lalek z ognia, bo po prostu nie będzie w stanie odwzorować wszystkich szczegółów, a z resztą i tak to się potem zmieni w kulę ognia w kształcie domku, więc na co ta zabawa... Więc może tym zaklęciem stworzyć kule ognia o średnicy góra dwóch metrów, a także napisy do 10 liter na raz o wysokości góra metra.

Nadużycie:
Im większa kula jest tworzona, tym większa możliwość opadnięcia z sił. Oczywiście pojawiają się z tym problemy w momencie, kiedy zrobi 5 kul o maksymalnej wielkości. Powyżej właśnie pięciu dziewczyna zaczyna drastycznie słabnąć.
Kiedy chodzi o napisy, to zrobieniu czterech napisów z dziesięciu liter o wysokości metra towarzyszy to samo, co przy kulach.


Manupulate

Ta umiejętność działa zupełnie jak grzejnik. Zapytacie, jak, no nie? Pozwala na regulację temperatury ognia w otoczeniu dziesięciu metrów od niej lub w momencie stworzenia przez kogoś z czerwonych. Może go schłodzić do góra -20 stopni, aby zaraz podwyższyć jego temperaturę do setki. Tylko w tym zakresie może manipulować temperaturą. Taki ogień ma różne zastosowania, np. w zamrażaniu ran lub wypalaniu ich. Oczywiście to drugie wywołuje poważny ból, ale jest podstawowym sposobem z użyciem ognia używanym do tamowania krwotoków.

Ograniczenia:
Między zmianami temperatury musi nastąpić odstęp jednego postu. Oczywiście może zostać użyte tylko na ogniu, nie może zostać użyte np. na gorącej wodzie (chyba, że pod nią znajduje się źródło ognia - wtedy na ogniu).
Nadużycie:
Po użyciu umiejętności częściej niż dziesięć razy dziennie, inaczej pojawiają się zawroty głowy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://city-of-kings.forumpl.net/t50-hotaru-fujiwara

avatar
Mistrz Gry

PisanieTemat: Re: Hotaru "Paliwoda" Fujiwara   Pon Lut 16, 2015 3:53 pm

akceptuję.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Hotaru "Paliwoda" Fujiwara

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Our bodies get bigger, but our hearts get torn up. :: Wszystko o... :: Karty Magii :: Zaakceptowane Karty Magii-
Współpraca
Raashtram PBF Vampire KnightHogwartDreamWild Land AAFAXIS MUNDIOne Piece Revolution


BlackButler

Akademia SuperbohaterówKról LewKuroko no basukeThe Walking Dead

Spirit Animals World