IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Sachikowskie.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Podwładna Różowego Króla

PisanieTemat: Sachikowskie.    Nie Mar 01, 2015 3:57 am

Nazwa klanu Różowy klan

narkoza

Poprzez skupienie się oraz dotknięcie skroni danej osoby, kobieta jest zdolna do uśpienia jej. Moc działa zarówno na ludzi, jak i na zwierzęta, a skutki uboczne są w obu przypadkach takie same.
Nie jest to tak niewinna moc, jak mogłoby się wydawać. Sen, którym obdarowuje człowieka, działa na tej samej zasadzie co narkoza oraz posiada dwa rozgałęzienia: może zostać użyta niczym znieczulenie krótkotrwałe dożylne (osoba najzwyczajniej w świecie zasypia i jest w stanie sama oddychać, a sen trwa dość krótko (dwa posty), prócz tego działa na nią przeciwbólowo oraz znieczulająco) bądź jako znieczulenie ogólne dotchawicze (po zaśnięciu osoba nie jest w stanie samodzielnie oddychać, a prócz działań przeciwbólowych oraz znieczulających, w tym przypadku pojawia się również zwiotczenie mięśni (cztery posty)).


dodatkowe:
● Nie, Sachiko nie jest w stanie zabić pacjenta, używając znieczulenia ogólnego. Jeśli osoba nie jest podtrzymywana przez intubację, budzi się w momencie, w którym zaczyna brakować jej tchu. Czas reakcji zależy od osoby, z którą ma do czynienia.
● Kobieta nie musi przez cały czas dotykać skroni osoby/zwierzęcia, chyba że ta posiada bardzo dużą determinacje i próbuje walczyć z jej mocą - wtenczas zmuszona jest do przykładania swoich dłoni przez cały czas.
● Ciągłe dotykanie skroni przedłuża narkozę, jednak najdłuższa może trwać zaledwie pięć postów (przy dobrym zdrowiu). Jako że używanie tej mocy niezwykle męczy kobietę, nie jest w stanie używać jej dłużej.
● Odpoczynek po użyciu mocy trwa jeden post dłużej w zależności od ilości postów użytych przy stosowaniu mocy (czyli jeśli używała mocy przez dwa posty - odpoczynek trwa trzy).


skutki uboczne:
● Podczas usypiania osoby, Sachiko traci wiele energii. W trakcie używania jej sama czuje się ospała i tylko cienka nić dzieli ją od zaśnięcia. Co prawda nigdy jej się to nie zdarzyło, ale dlatego, że nigdy nie korzystała ze swojej mocy do limitu. Po użyciu mocy przez pięć postów zasypia twardym snem, który może trwać od dwóch do czterech postów w zależności od rodzaju "znieczulenia".
● Przy gorszych przypadkach może nawet dojść do krótkotrwałej amnezji. Przez jakiś czas nie będzie mogła przypomnieć sobie kim jest, co robi w owym miejscu oraz kim są ludzie dookoła niej.
przejęcie

Moc ta umożliwia przejęcie bólu bądź rany fizycznej danej osoby/zwierzęcia. Konieczny jest kontakt fizyczny, a dokładniej przyłożenie dłoni do rany bądź centrum bólu. Nie jest w stanie przejąć żadnych chorób śmiertelnych czy nawet zwykłego przeziębienia. Jedynie może przejąć ból na okres pięciu postów, objawy chorób (typu wymioty, zawroty głowy etc.) na cztery posty, lub ranę zewnętrzną na okres trzech postów oraz wewnętrzną na okres dwóch postów. Oczywiście nie może przejąć ran związanych z odciętymi kończynami czy usuniętymi narządami. Ponadto nie może również odbierać ran osobie już zmarłej.  

dodatkowe:
● Odpoczynek po użyciu mocy trwa jeden post dłużej w zależności od ilości postów użytych przy stosowaniu mocy (czyli jeśli używała mocy przez dwa posty - odpoczynek trwa trzy).
● Po przejęciu, a następnie powrotnemu oddaniu rany zewnętrznej na jej ciele nie pozostają żadne blizny.
● Po zwróceniu rany na jej skórze występuje lekki obrzęk w miejscu, w którym owa rana się znajdowała. Wszystko trwa jednak przez niedługi okres czasu.
● Nawet gdy czas trzymania bólu czy też objaw chorób minął, pozostaje po nich delikatne echo. Do końca dnia (a przynajmniej dopóki się nie wyśpi) towarzyszą jej pozostałości po przejętych rzeczach (na przykład jeśli przejęła wymioty - będzie ją mdliło).


skutki uboczne:
● Zbyt częste używanie owej mocy może spowodować nawrót - czyli rany bądź ból, które przejęła Sachiko, mogą powrócić w każdym momencie. Istnieje możliwość, że pojawi się kilka ran naraz, co w najgorszym przypadku może doprowadzić nawet do śmierci, w zależności do rodzaju ran.
● Zwykłe przejęcie rany wewnętrznej (w zależności od powagi sytuacji) może doprowadzić do jej śmierci (na przykład poprzez wykrwawienie się). Wtenczas rana nie przechodzi z powrotem na osobę, od której ją przejęła, jeśli zgon nastąpił jeszcze podczas przetrzymywania rany.
● Odbieranie ran, objaw chorób czy bólu zmniejsza jej odporność, przez co staje się coraz bardziej podatniejsza na choroby.


uspokojenie

Moc stosowana przez kobietę najmniej chętnie, dlatego raczej od niej stroni i używa tylko w koniecznych przypadkach. Powodem owej niechęci jest sposób, w jaki jej używa. Aby zastosować ją na kimkolwiek, zmuszona jest do pocałowania danej osoby, dlatego uspokojenie zwierząt nie wchodzi w grę. Nie może być to jednak zwykłe cmoknięcie w usta - jedynie głębszy pocałunek pozwala jej na "przeniesienie" substancji odpowiedzialnych za późniejsze działania, które wyglądają następująco: osoba czuje się ospała, przymulona, usuwa również pobudzenie, urojenia i omamy (w skrócie - zmniejsza aktywność mózgu). Działa niemalże jak neuroleptyki, choć w lżejszym stopniu.

dodatkowe:
● Moc ta zazwyczaj działa przez okres czterech postów, po czym następuje przerwa trwająca pięć postów.
● Umiejętność ta zadziała jedynie wtedy, gdy kobieta tego chce, dlatego jakiekolwiek zmuszenie jej do pocałunku nie pomoże. Tym samym nie przeszkadza jej to w zwykłych pocałunkach, które nie mają na celu pomocy innym.
● Skutki uboczne stosowania mocy w większości są skutkami ubocznymi przyjmowania leków przeciwpsychotycznych.


skutki uboczne:
● Dezorientacja.
● Zastosowanie owej mocy odbiera jej apetyt, przez który czasem nie jest w stanie jeść nawet cały dzień.
● Suchość w jamie ustnej. Jest to skutek uboczny, który występuje najczęściej.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Różowy Król

PisanieTemat: Re: Sachikowskie.    Pon Mar 02, 2015 8:44 pm

akcept

_________________
#cc3366
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Sachikowskie.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Our bodies get bigger, but our hearts get torn up. :: Wszystko o... :: Karty Magii :: Zaakceptowane Karty Magii-
Współpraca
Raashtram PBF Vampire KnightHogwartDreamWild Land AAFAXIS MUNDIOne Piece Revolution


BlackButler

Akademia SuperbohaterówKról LewKuroko no basukeThe Walking Dead

Spirit Animals World